Atrakcje Antalyi: Lara

Lara Beach to najdłuższa piaszczysta plaża na wybrzeżu tureckim. Zbudowano wzdłuż niej najdroższe 5-gwiazdkowe hotele all-inclusive, w formie ogromnych replik znanych budowli z całego świata, takich jak Kreml, Topkapi czy Titanic. Oprócz obiektów hotelowych, bliżej miasta jest darmowa plaża publiczna i parkowe tereny miejskie z miejscami do grillowania. Są też plażowe kluby, oferujące leżaki, parasole, przekąski i darmowy internet.

Sandland

Miejscem wartym odwiedzenia jest Sandland, całoroczne muzeum rzeźb z piasku. Na ogrodzonym terenie zbudowano kilkadziesiąt rzeźb, które skutecznie opierają się warunkom atmosferycznym. Muzeum jest otwarte codziennie, zimą od 9 do 19, latem do 23. Wstęp jest płatny, bilet kosztuje 30 tl. Ceny biletów dla Turków, podobnie jak w wielu innych miejscach w Turcji, są znacznie niższe.

Wodospad Düden

Będąc w tej okolicy, nie można pominąć wodospadu Düden. Właściwie są dwa wodospady o tej nazwie, jeden zlokalizowany na północ od miasta, a drugi na zachód od plaży Lara. Woda spada tu do morza z wysokości 40 metrów. W otaczającym wodospad parku można usiąść na ławce w kształcie książki i obserwować samoloty podchodzące do lądowania na lotnisku w Antalyi. Na rzece, którą zwieńcza wodospad, organizowane są spływy pontonowe i przejazdy na linie.

Wodospad można też obejrzeć od strony morza. Statki na rejsy wzdłuż wybrzeża wypływają z portu na starówce.

wodospad-duden

Możliwość komentowania została wyłączona.